Fotoğraflar: Rıfat ERGAN 0 332 237 00 19
 

Nenehatun Parkı Gece

Konya da İlk Defa Zoom Yapılabilen Panoramik Şehir Fotoğrafları

 
Şehirler Fotoğraflar ile Hatırlanır

Fotoğraf, fotoğrafı çekenin stilini ve yaklaşımını belirli bir kompozisyon dengesi ile ortaya koyduğu görsel bir sanattır aslında. Önemli olan iletilmek istenen mesajdır. Bu mesaj ise fotoğrafın gücünü yansıtır.

Tanıtım fotoğrafçılığına başladığım 1992 yılında, katıldığım fotoğraf okumaları seminerinde tek bir kare fotoğrafın bakmasını bilene ne çok şey söylediğini keşfetmiştim.

Artık fotoğraf ile düşünüyor, onun sayesinde karar verebiliyoruz. Hayat zaten bir fotoğraf karesi olarak hatırlanmaya başlıyor yıllar sonra.Şehirdeki fiziki değişimin fotoğrafını çekmek çok zevkli. Aynı zamanda kültürel ve ekonomik değişimi anlatıyorum.

Şehrin en iyi fotoğraf veren tarafı dümdüz bir ovaya yayılan sakin ve dingin halidir. Bazen Akyokuş'a çıkıp seyrederim. Az önceki günlük koşuşturmadan çıkıp ne kadar anlamsız olduğuna bakarsınız bitmeyen sorunların. Tüm bu yaşananlardan sıyrılma hissi verir insana bu eşsiz manzara.

* Yazı ve fotoğrafların her hakkı saklıdır; kaynak gösterilerek dahi izinsiz alıntı yapılamaz.


Burada bulunan fotoğraflar yüksek çözünürlüklü dijital fotoğraf makinesi ile robot Gigapan sehpa kullanılarak çekilmiştir. Fotoğraflara zoom yapabilirsiniz.

PLATO Tanıtım Hizmetleri ve Fotoğrafçılık
Ferit Paşa Mh. Nenehatun Parkı Girgiç St. No:23 Selçuklu / Konya
Telefon : 0 332 237 00 19
E-Posta : re@platoajans.com.tr